רקמה ממוחשבת

רקמה ממוחשבת – מההתחלה ועד היום

קצת היסטוריה לפני הרקמה הממוחשבת…

רקמה על בדים הייתה עוד בתקופת האדם הקדמון, האדם הקדום היה תופר לעצמו את הבגדים בדרך כלל מעור/פרוות של חיות ועם השנים החל ליצור אלמנטים של קישוט על ידי רקמה. ישנם עדויות על שימוש ברקמה ביוון העתיקה לאחר שנמצאו שרידים משנת 400 לפני הספירה גם ברומא ובבל. באזור אור העתיקה נמצאו שרידי תכריכים הרקומים בחוטי זהב טהור של קיסרית הונוריס.

computerizedembroidery123
רקמה ממוחשבת

עם השנים הרקמה הפכה ליותר ויותר פופולרית נשות המעמד הגבוה היו לבושות בשמלות רקומות, כפפות מעוטרות רקמה. ישנם המון ציורים של שפחות היושבות עם עם חישוק מעץ ורוקמות כאשר הבד תפוס בחישוק למניעת עיוות הדוגמה ומתיחת הבד.
בעידן של היום מעט מאוד אנשים רוקמים ביד, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת עברנו לרקמה ממוחשבת.

מהי רקמה ממוחשבת

רקמה ממוחשבת היא רקמה על ידי מכונה בטכנולוגיה מתקדמת שבעזרתה ניתן לרקום על חומרי גלם שונים במהירות וברמת דיוק גבוה. ישנם סוגים שונים של מכונות רקמה ממוחשבות, ישנם מכונות קטנות ביתיות וישנם מכונות תעשייתיות.

יצרני מכונות לרקמה ממוחשבת

היצרן הראשון היא חברת ברדר – חברת ברדר מייצרת ומשווקת כמה סוגי מכונות רקמה ממוחשבת לדוגמא:

  • מכונת רקמה ממוחשבת דגם V3 – המערכת כוללת חיתוך חוטים עליון ותחתון והשחלה אוטומטית של החוט למחט, הפעלה באמצעות מסך מגע, עריכה על מסך צבעוני, מעל 200 דוגמאות רקמה בגדלים שונים ועוד. עלות מכונת רקמה ממוחשבת זו היא בערך 16,000 ש"ח.
  • מכונת רקמה ממוחשבת דגם VR – מכונה תעשייתית עם מחט אחת לקווילטינג, המכונה בעלת מסך מגע צבעוני גדול וכניסת USB, נקודת סימון של תאורת לד למיקום של הדוגמה על הבד, מהירות תפירה עד 1000 סל"ד ועוד. עלות מכונת רקמה ממוחשבת זו בערך 29,000 ש"ח.
  • מכונת רקמה ממוחשבת מקצועית דגם PR1000e – בעלת מסך מגע צבעוני LCD ניתן לבצע עריכה על גבי המסך, בעלת ראש אחד ו – 10 מחטים, מצלמה וסורק המורכבים במכונה, מהירות התפירה 1000 תפרים לדקה, זיכרון פנימי, החלפת צבעים אוטומטית, מערכת סנסורים העוצרת את המכונה במידה ונגמר החוט או נקרע ועוד. עלות מכונת רקמה ממוחשבת זו בערך 53,000 ש"ח

היצרן השני חברת ינומה – לחברה זו מספר דגמים מובילים של מכונות רקמה ממוחשבת לדוגמא:

  • מכונת רקמה ממוחשבת אוטומטית 4 מחטים דגם MB-4S – הכוללת מסך תצוגה גדול וצבעוני, מסך מגע, מערכת מילוי סליל נפרדת, מערכת חיתוך חוטים אוטומטי, אפשרות הזנת המכונה בעזרת זיכרון USB ועוד. עלות המכונה בערך 29,000 ש"ח.
  • דגם 500E – בעלת מסך LCD עם תאורה, חיבור למחשב, השחלה אוטומטית של החוט למחט, מהירות תפירה 860 תפרים לדקה ועוד. עלות מכונה זו 8900 ש"ח.

היצרן השישי HAPPY JAPAN דגם HCD 1501-40 – מכונת רקמה ממוחשבת תעשייתית בעלת ראש אחד 15 מחטים, מכונה חזקה בעלת גוף יציקה מברזל הכוללת מסך מגע LCD צבעוני, חיבורי מחשב מגוונים: תורי, USB וחיבור לרשת LAN. מהירות התפירה 1200 תפרים לדקה, מערכת חיתוך חוטים אוטומטי, החלפת צבעים אוטומטית ועוד. עלות מכונת רקמה ממוחשבת זו 74,000 ש"ח.

המהפכה של רקמה ממוחשבת היא מדהימה, בימינו ניתן לרקום על מגוון רב של בדים בצורות שונות אם זה לצורך מיתוג העסק, מתנות, שימוש איש.

מודעות פרסומת